Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

Makrolar Çözüldü Dış Veri Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erdemkurt

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Merhabalar,

Excel üzerinden bir web sayfasından dış veri alıyorum. Verileri hücreye aktarmada bir problem yok ancak sıkıntı şurada.
Dosya içerisinde çeşitli makrolar bulunmakta ve veri çekerken herhangi bir bekleme yaptıramıyorum. Dosya açarken veya sayfa geçişlerinde veri alıyor ancak dışarıdan script olarak dosyaya bağlandığımda veya mevcut dosya içerisindeyken herhangi bir makroyu çalıştırdığım esnada veri al dediğim noktada veriler yenilenene kadar bekletemiyorum. Mevcut bekleme komutlarını denedim ama maalesef işe yaramadı. Konu hakkında daha önce başına gelen veya çözüm olabilecek bir yol var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Admin

Kurucu
Yönetici
Kurucu
SMS Onaylı
Web Sitesi
www.orkmes.com
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2019 EN

Dosya görmeden yorum yapmak, yardımcı olmak çok mümkün değil. Bu konuların uzmanı @Erman Sekitmez hocamızdır. Siz örnek bir dosya eklerseniz destek olmaya çalışalım.

erdemkurt

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Dosya eklenmiştir.

Ekli dosyalar

Selman

Forum Yönetimi
Yönetici
Site Yöneticisi
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2010 EN

Merhabalar.
Dosyadan gördüğüm kadarıyla Özet sayfasında 1 WebQuery ve Tablo sayfasında 1 PivotTable var.
Çeşitli yerlerden RefreshAll yöntemini çağırdığınızda bu ikisi sırasıyla güncelleniyor; ancak buradaki kısıt
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
parametresinin her zaman TRUE olması. Yani queryiniz arka planda başlatılıyor ama kodunuz sonucu beklemeden çalışmasına devam ediyor.
RefreshAll yerine şu satırları kullanmak probleminizi çözecektir:

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.

erdemkurt

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Hocam elinize sağlık. Problem çözüldü. Çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...