Sitemize Hoşgeldiniz

Türkiye'nin en geniş özeliklere sahip forumu olan ExcelDestek.Com üzerinde soru sorabilmek, daha önceki sorulan sorulara, açılan konulara cevap yazabilmek, puan kazanabilmek, kazandığınız puanlar ile dosya indirebilmek ve çok daha fazla özellikten yararlanabilmek için sitemize üye olunuz.
Hemen Üye Ol ya da Giriş Yap

Sorun Cevaplayalım

Excel'e dair sorularınızı sorun, cevaplayalım.

Çözümlenmiş Sorular

Kullanıcılarımızın sorularını ve sunduğumuz çözümleri inceleyin.

Destek Ekibimiz Sizlerle

Ücretli destek ve özel hizmet talep edebilirsiniz.

Makrolar Çözüldü Excelde ana bir sayfadan birçok sayfaya veri aktarımı nasıl yapabilirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozded

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Merhaba size örnek çalışmam olarak attığım excelde ana sayfada 480 e yakın etken madde listesi var hepsinin yanına değer ekleye ekleye gideceğim yani herseferinde aynı satırdaki aynı etken madde için farklı bir sütuna değer girmiş olucam ve bu listede yer alan her etken madde için bir sayfa var. Ana sayfaya her veri grdiğimde o etken maddeye ait sayfada e sütununa o veriyi aktarmasını istiyorum bu seferde satır değişken oluyor. İç içe döngü falan denedim ama bir türlü işin içinden çıkamadım yardımcı olursanız çok sevinirim. Örnek dosyayı ekte paylaşıyorum şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

alperduryaz

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

1. resimde kırmızı olan kısıma 2. resimdeki alandaki veriler mi gelecek?
2018-11-07_23-13-00.png

2018-11-07_23-12-25.png

ozded

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Evet hocam aynen o şekilde ,yapmaya çalışıyorum ama işin içinden çıkamadım

alperduryaz

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Yukarıdaki formül ile sorunu çözebilirsiniz. Bu kodu E34 'e yazıp aşağı doğru çekip deneyin eğer istediğiniz sonucu alırsanız hiç değiştirmeden her sayfada E34'e yazıp aşağıya doğru çekmeniz lazım.

ozded

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Kod:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş Yap veya Kayıt Ol anlayışınız için teşekkürler.
Yukarıdaki formül ile sorunu çözebilirsiniz. Bu kodu E34 'e yazıp aşağı doğru çekip deneyin eğer istediğiniz sonucu alırsanız hiç değiştirmeden her sayfada E34'e yazıp aşağıya doğru çekmeniz lazım.
Çok teşekkür ederim ilginiz için hemen deniyorum

ozded

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Bilinmiyor

Kod:
Bu formülü yazdığımda böyle bir uyarı verip en baştaki A:Q kısmındaki Q yu işaretliyor nerde işaret eksik anlamadım

uyari.png

alperduryaz

Yeni Üye
Kullanıcı
Excel Versiyonu, Dili
Excel 2016 TR

2018-11-09_11-27-00.png

Bende bir hata yok, hata olan kısmı silip elle o alanı seçmeyi dener misiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...